akillisebekeler.com
Yeni Nesil Akıllı Teknolojiler

ICSG 2017 – İTALYA PANELİ-AKADEMİK OTURUM

19-20-21 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan “5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” na önceki yıllara oranla daha geniş kapsamlı yurt içi ve yurt dışı katılım sağlanacak olup, 30’un üzerinde ülkeden sektör temsilcisinin katılması beklenen Fuara; İtalya Ülke Partneri oldu.

 İtalya’nın ülke partneri olduğu ICSG İstanbul 2017 Kongre ve Fuarı kapsamında İtalya Paneli düzenlenecek olup İtalya Torino Politecnico Universitesi’nden Dr. Tao HUANG ile Dr. Enrico Pons ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Uğur Savaş Selamoğulları ile Dr. Mustafa Baysal ile panelde akademik oturum gerçekleştirilecektir. Ayrıca İtalya Paneli’ne Milano Belediyesinden Akıllı Şehirler Proje Yöneticisi Bay Piero PELIZZARO; Milano şehrinde uygulanmış çözümlerden örnekler gösterecektir.

Bu bağlamda, İstanbul’u Akıllı Şebekeler ve Akıllı Şehirler alanında İtalya’nın dört bir yanından gelen sektör temsilcilerinin katılımını sağlayarak, uluslararası standartlarda buluşma noktası yapmak amacıyla gerçekleştirilen ICSG İstanbul 2017-İtalya Paneli, sektörün en önemli faaliyet alanı olmakla birlikte sektördeki yeni gelişmelerin ve bu pazara ilişkin yeni projeksiyonların değerlendirilmesi açısından, sektörün tüm dinamiklerini bir araya getirme fırsatı sunacaktır.

İtalya ile akıllı şebekelere yeni bir soluk…

 İtalyan firmalarının da katılım göstereceği ICSG İstanbul 2017 Kongre ve Fuarında Sinapsi, Park Smart, Esa Automation, Ianus Consulting, Keplero, Partitali, IS Clean Air ve CESI firmaları yer alacaktır.

 Fuara ve İtalya oturumuna tüm ziyaretçilerimizi bekleriz.

Firmalar ile B2B görüşmeler için [email protected] a mail atabilirsiniz.

Katılımcılar hakkında kısa kısa bilgiler;

POLITECNICO DI TORINO

Enerji Departmanı Politecnico di Torino’nun ENERJİ Departmanı, enrerji ve sürdürülebilir gelişim alanında ihtiaslaşmış olup, amacı mevcut enerji teknolojilerini geliştirmek ve yenilerini tanıtmak , enerji kaynaklarının rasyonel ve bilinçli kullanımına katkıda bulunmaktadır. DENERG, temel ve uygulamalı araştırmaları teşvik ve koordine eder ve bunları yönetir.

Aynı zamanda eğitim, teknoloji transferi ve termodinamik ve termo-fluid dinamik, fluid makinalar, enerji sistemleri, yakıt, nükleer reaktörleri ve plazmaların fiziği, nükleer tesisler, elektrik mühendisliği temelleri, elektrikli makinalar, elektrikli sürücüler ve güç kaynakları, elektrik güç kaynakları, maddelerin termofizik ve elektromanyetik özellikleri iç mekan mühendisliği, aydınlatma ve aküstik konularını da yönetir.

İlgli içerikler
1 79

COMUNE DI MILANO

Milano Şehir Konseyi ve Ticaret Odası tarafından desteklenen Milano Smart City’nin ana hedefi, “Milano Akıllı Şehir Stratejisi” nin uygulanmasında şehir gelişiminin ana aktörlerini dahil etmektir.

Uluslararası bağlamda, Milano Şehri zaten Akıllı Şehirler ile ilgili önde gelen Avrupa ve dünya şebekelerinin aktif bir üyesidir. Yerel olarak, Şehir ve Ticaret Odasının görevi araştırma ve sosyal yenilik, işletme ve finans alanlarında farklı gerçeklikler arasında istikrarlı ortaklıklar kurulmasıdır.

Akıllı Şehirlerin altı temel unsuruna tekabül eden ve altı ana temada çalışma grupları oluşturularak, karşılıklı bir paylaşım sürecine girilmiştir:

Akıllı Ekonomi,

Akıllı Yaşam,

Akıllı Çevre,

Akıllı Hareketlilik,

Akıllı İnsanlar,

Akıllı Yönetim

 Fuara ve İtalya oturumuna tüm ziyaretçilerimizi bekleriz. 

Oturum 19 Nisan’da İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye Oditoryumu Saat: 16:40 ‘ta başlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.